Нови модни парчиња со полка точки од & Other Stories

Облечете се трендовски ова лето во знакот на точкастиот принт со новите модни парчиња од & Other Stories. 

Ако сте од оние кои го обожаваат принтот со полка точки, еве една убава вест – надополнувањето на летната колекција на & Other Stories содржи повеќе фустанчиња, здолништа и кошули со популарниот принт. Моделите се многу женствени, а годинава ги носиме и во комбинација со модни додатоци или други модни парчиња со цветен принт, како и со класични бели и црни комбинации комбинации.Не заборавајте на предимензионираните обетки во силна нијанса и на плетените чантички. 

x

Check Also

Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола

Вашиот омилен протугалски бренд за асесоари Parfois – поблиску до вас! Сега, со ...