Нови трендовски парчиња во колекцијата на Mango

Пролетната/летната колекција на Манго продолжува да не заведува. Дополнета е со нови модни парчиња кои зрачат со женственост.

MANGO - BODI 65077529Тантелата го има главнот збор кај фустаните кои се во бела или црна боја, лесни за комбинирање со билокаков избор на обувки, а и многу пријатни се за носење.

MANGO 65077505 POMPBACK

Пругите остануваат во тренд, особено се впечатливи кај панталоните кои визуелно ја издолжуваат ногата (и секако во нив изгледаме повитки).

MANGO 65065552 COMBOLI

Сега, веќе се во игра и нежните бои на годината на Пантоне, бебешко розовата и сината. И овие парчиња се со чипкасти детаљи.

MANGO

Меѓу фаворитите ги издвојуваме кусите комбинезонки, фенси и практични за потоплите денови.

MANGO 63090227 GABIX

Цветовите, повторно се неизбежен принт, особено кај фустаните на кои им додаваат специфична женствена нота.

MANGO - KURT 65040389

Куси кожени јакни, тексас кошулчиња.., и накусо – сите актуелни трендови ги наоѓаме во разиграната колекција пролет/лето 2016 на Манго.

 

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...