Новиот изглед на Меган Маркл, таа ги остави високите потпетици!

Меган Маркл и принцот Хари се „разведоа“ од кралското семејство. што е факт. Кралицата Елизабета Втора се налути, Чарлс се закани дека ќе им ги скрати буџетите за Сасекс, Вилијам рече дека е разочаран од неговиот помлад брат, а Кејт ја искористи ситуацијата за да се покаже во беспрекорна облека. Што е со Хари и Меган?!

Збогум високи потпетици!

Парот на револуцијата се чини дека не излезе губитник, напротив! Хари е прилично задоволен од нивната потрага по економска независност што ја надминува благосостојбата што ја доделува круната. Во прашање се многу проекти, како што откриваат британските медиуми, пред неколку недели војводата и војвотката од Сасекс веќе ја регистрирале својата марка „Сасекс Ројал“ на стотици производи и услуги. Вклучувајќи моливи, чорапи, па дури и дуксери.

Меган Маркл беше фотографирана за време на прошетка во шумата Ванкувер. Вниманието на медиумите таа го предизвика со нејзиниот потполно нов изглед. Меган се збогува од потпетиците, од (здодевните) миди здолништа и шик палта, и сега носи практична гардероба. При прошетката, Меган е овековечена во црни хеланки, маичка и тренерки. И чевли за кои никогаш не би сонувала да ги покаже за време на службените должности како принцеза. Изгледот е надополнет со воено- зелена волнена капа, додека косата ѝ е врзана во странична плетенка. Со неа го носи и Арчи,  а со нив се и саканите кучиња Оз и Гај.

И што е најважно – изгледа многу среќна!

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...