Новиот парфем на „Прада“ Prada Candy Gloss мириса на слатки цреши

По успехот на парфемите Prada Candy, Prada Candy L’Eau, Prada Candy Florale и Prada Candy Kiss, Прада го лансираше новиот шармантен и разигран парфем насловен Prada Candy Gloss, наменет за жени. Заштитно лице за кампањата повторно е Лекси Болинг.

Станува збор за овошен парфем совршен за жешките денови, додека фокусот е на кисело-слатките цреши на кои им се придружуваат мошусот, цветот од портокал, бадемот и ванилата. Креатор на овој нов парфем е Даниела Андриер, која го претставува како парфем кој е сладок како цреша и сончев како цветот од портокал. Се продава во розово шишенце од 30, 50 и 100 милилитри.

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...