Новиот партнер на Кејти Холмс ја прекратил врската со својата поранешна девојка преку СМС-порака на чекор пред венчавката

Според PageSix, Емилио Витоло, новиот партнер на американската актерка, ја раскинал врската со бившата девојка со смс- порака. Инаку, двајцата заедно 18 месеци ја планирале венчавката која требала да се случи до крајот на оваа година.

Неколку часа пред таблоидите да објават фотографии од врската помеѓу Кети Холмс (41) и Емилио Витоло (33), италијанско-американскиот готвач раскинал со својата девојка Рејчел Емонс (24) на прилично жален начин: преку СМС-пораки.

Како што пренесува PageSix, врската помеѓу младата дизајнерка и нејзиниот партнер траела 18 месеци и двајцата веќе зборувале за брак. Пријател на Витоло за Дејли меил изјавил дека Витоло, во својата порака до поранешната девојка, не ја спомнал неговата нова врска со поранешната сопруга на Том Круз.

View this post on Instagram

Due to the latest comments about Katie and Emilio's relationship, I would like to say that you should not judge anyone and less when you do not really know what happened, only Katie and Emilio know, it is not fair that you make judgments and conjectures just for tabloid gossip, this is Katie's business, her life, her decisions, she is an extraordinary woman who is a great mother, daughter sister and actress, so please don't keep sending hate on her social media since she doesn't deserve it, just Katie and Emilio know the truth and no one else is concerned. Because people are always hurting others when they are happy. I only see that Katie is happy and in love after a long time, and yes, this is Katie's business, and if he suits her or not, that is something that only concerns Katie to decide, no one else should say or comment on something that does not know, she makes her decisions. 📷 08/09/2020. #newlove #KatieHolmes #emiliovitolo #hollywood #hollywoodcouple #newcople #love

A post shared by Katie Holmes 👑 (@katieholmesfans) on

Кутрата Рејчел не само што била отфрлена преку смс, туку неколку часа подоцна таа морала да се соочи со написите во печатот – со ширење на вестите низ целиот свет – дека исто така била изневерена од нејзиниот партнер. Уште повеќе, со холивудска ѕвезда.

Во меѓувреме, во текот на травматичните за Рајчел 24 часа, Витоло го напуштил и нивниот заеднички дом.

View this post on Instagram

Qualche giorno fa vi abbiamo parlato del nuovo amore di Katie Holmes, Emilio Vitolo jr. Sembrava che tutto filasse liscio ma, ora, è uscita la notizia che il buon Emilio era fidanzato con la 24enne Rachel Emmons, prima di lasciarla via messaggio dopo che sono state pubblicate le foto di lui che baciava Katie. (Scorri ➡ per vedere la gallery). Rachel e Emilio erano fidanzati da più di due anni, vivevano insieme, avevano annunciato il loro fidanzamento ufficiale e adottato un cane insieme. Un'amica della ragazza ha raccontato che Rachel non sapeva cosa stava accadendo finché non sono uscite le foto della nuova coppia e ha definito lui un traditore! . . #katieholmes #emiliovitolo #rachelemmons #newcouplealert #cheat #newcouple #newyork #gossip #newlove

A post shared by ✨THE WEBNEWS (@the_webnews) on

 

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...