Новите кармини од MAC се преслатки

Вистина е дека модата се враќа циклично, преку повеќе години. Но до сега не се вратиле во мода виножито-кармините кои беа популарни во 90-те години. И сега, MAC ни ги носи овие преслатки кармини.

karmini 2

Новата колекција се вика Tendertalk, а содржи кармини во пет нијанси кои ја менуваат бојата кога се смееме или ги лизнуваме усните. Како да се создадени за лето!

Кармините ќе бидат достапни во продажба од средината на јуни.

karmini 1

x

Check Also

Есенска нега на лице со маски од јаболка и крушка

Маски за лице направени на природна основа кои гарантираат свеж изглед и ...