Новитет од Diesel: Јакна чувствителна на температурни промени

Diesel лансираше необична јакна која се менува на температурни промени.

Јакната е насловена J-GRIGOR-TVK , а изработена е од термо-активна ткаенина. Благодарение на оваа ткаенина, секоја промена на температурата ја менува бојата на материјалот – од црна до бела. Дополнително, јакната е водоотпорна.

Јакната J-GRIGOR -TVK  е од колекцијата есен/зима 2019 на  Diesel и веќе е лансирана во продажба.

x

Check Also

Мрзлив викенд е да си шопингуваш од дома преку апликација на -15%

Недела е прекрасен ден да си бидете дома, да си уживате сами, ...