Ново кафе во Starbucks: Пинк дринк стана вистинска сензација!

Пијалокот наречен „Пинк дринк“ кој претставува микс од популарното кафе Strawberry Açai Refreshera, кокосово млеко, зелен чај и свежо зрнесто овошје е новиот најбаран хит-пијалак во ланецот на Starbucks.

starbucks-pink-drink (2)

Штета што „Starbucks“ немаме кај нас, па не сме го дегустирале.

Социјалните мрежи се преплавени од фотографии од овој – како што велат – фантастичен пијалок, кој не само што помага да се расониме туку дава енергија и е многу освежителен, па со тоа е и најбаран во периодот на овие потопли денови.

star1

Има многу впечатлива боја – розова, а уште една предност му е што е здрав пијалак.

Доколку „налетате“ на  „Starbucks“ при некое патување во странство, не пропуштајте да го пробате – Пинк дринг. Па информирајте не за вкусот и задоволството.

 

x

Check Also

Видео водич за подготовка на 3 најпопуларни новогодишни коктели

Коктелите се најавуваат како водечки тренд во 2017 година, особено како избор ...