Ново модно реално шоу на Нетфликс кое ќе лансира 18 талентирани стилисти

Реалното модно шоу на Нетфликс го водат стилистот и ТВ-личност Тан Франс и стилистката, манекенка и блогерка Алекса Чaнг.

„Некст ин фешн“ е натпреварувачко „риалити“ шоу што се очекува да биде промовирано на Нетфликс. Некои од најталентираните млади дизајнери, на меѓународно ниво, ќе се натпреваруваат за да станат нови протагонисти на модната индустрија.

View this post on Instagram

Co-hosts Tan France and Alexa Chung.

A post shared by Next In Fashion (@nextinfashion) on

Како функционира и што се добива на Некст ин фешен

Во „Next in Fashion“ 18 дизајнери ќе се натпреваруваат на различни тестови фокусирани на трендовите и стиловите кои влијаат на светските модни трендови. Победникот ќе го освои наградниот фонд и ќе добие примамлив договор за вработување. Фондот изнесува 250.000 американски долари. Но, тука е и можноста за лансирање сопствена колекција со Нет-а-Портер.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...