Новогодишна кампања на Pull & Bear: Еве што предлагаат за дотерување во празничната сезона

Holiday 2019 party е името на новогодипната кампања на модната марка Pull & Bear. 
Моделите Алана Шампион, Алексис Сандмен и Фернанда Оливеира се главните лица во едиторијалот. 
Акцентот на празничната колекција е на тексасот кој се комбинира со светкави блузи. 
Од нијансите доминираат виолетовата, сребрената и розовата. 

x

Check Also

Чоловиќ Лешоска: Репрогласувањето на НП Маврово е клучно за опстанокот на Балканскиот рис

Балканскиот рис е критично загрозен затоа под итно треба да се преземат ...