Обетки од MANGO кои го повикуваат летото

И додека летната гардероба е во знакот на неутралните нијанси, модните додатоци, особено накитот е во силни бои а најчесто и предимензиониран.

Модните инфлуенсерки веќе покажаа дека ова лето обетките имаат предност, и тоа оние кои изобуваат од бои. И ние им даваме предност на шарените „висечки“ модели кои додаваат шарм на секоја модна комбинација.

Во Манго најдовме прекрасни модели на обетки кои ќе ја разубават и наједноставната летна гардероба.

Во фотогалеријата, погледнете ги нашите фаворити за пролет/лето 2019.

 

Обетките се достапни и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

90 години стара традиција на изработување бисерен накит се негува во семејството Талеви

„Бисерите се секогаш соодветни“, кажа некогаш Џеки Кенеди додека нејзиниот врат го ...