Обетките „алки“ се вратија во мода, без нив не можеме оваа пролет/лето

Големите обетки во вид на круг, наречени алки, на голема врата се вратија за овие пролет/лето. Ги гледаме во пролетните колекции на луксузните модни марки, а секако и кај „хај-стрит“ брендовите.

манго

Особено доминираат големите, предимензионирани алки кои се впечатлив накит за оние кои имаат долга коса, но посебно фраерски стојат на девојките со куса коса.

манго

манго

Обетките алки се враќаат циклично во модниот свет. Беа популарни во 60-те години, а потоа во 90-те, за годинава да го доживеат својот нов „бум“.

бершка

Најширока понуда има во продавниците Parfois во Скопје Сити мол и Рамстор мол. Погледнете некои од моделите на PARFOIS во фотогалеријата.

 

 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...