Облека за балет, танц и зумба на која не може да се одолее. А не може ни Меди Зиглер!

Американската модна дизајнерка Бетси Џонсон во соработка со луксузната марка за облека за танцување „Капеѕио“ лансираа колекција на која тешко може да се одолее, особено ако сте љубител на балетот, зумбата, танцот и на Меди Зиглер.

medi 2

И за одекот да биде сериозно голем, ѕвездата од спотовите на Сиа, Меди Зиглер, ја има главната улога во оваа рекламна кампања.

„Мислам дека линијата е совршена мешавина од перформанс, принцеза и панк. Сигурно ќе ја разбуди вашата внатрешна танцувачка суперѕвезда “, објаснува Џонсон.

Погледнете ги овие фантастични модни парчиња за танцување кои ќе ве убедат да се запишете уште денес на првиот час по зумба.

medi 6

medi 7

medi 3

Или да станете балерина…

medi 4

Или едноставно само да танцувате вака облечени.

medi 5

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...