Обојте ги сивите есенски денови со новите фустанчиња од MANGO

Боите се тука, иако есента обично ни носи потемни нијанси, случајот не е таков во есенската колекција на нашата омилена модна марка Манго.

Заводливи модели во црвена боја, фустани во сите нијанси на трендовската зелена, но тука не завршува приказната со боите. Жолта, светлосина, нежна розова…Ах да, погледнете го и малиот црн фустан скроен за сите времиња (и пригоди).

Во фотогалеријата ви претставуваме 10 фустанчиња од есенската колекција од Манго, одберете си го вашиот фаворит.

 

x

Check Also

TIME AFTER SUNSET, поглед на пролетната колекција на MASSIMO DUTTI

Малгосија Бела е лице во новата кампања на шпанската модна марка Масимо ...