Од денес – ултра распродажба во Капитол мол

Од 30. август до 6. септември Капитол мол ќе биде центар за целото семејство

Од 30. август до 6. септември во Капитол мол започнува уште едно поглавје посветено на посетителите. Низ целиот центар ќе владее забавата, шопингот и уживањето, но овој пат тие чувства ќе бидат зголемени за 2 пати.

За време на УЛТРА РАСПРОДАЖБАТА посетителите од сите возрасти и тие со најспецифични модни вкусови ќе можат да го најдат своето омилено парче низ 40 продавници и со попусти до -70%. За тоа да не биде премалку, 8те дена ќе бидат исполнети со интересни активности како настапот на Поточиња, децата музичари од Пијанофорте, и посебно забавно шоу кое ќе биде организирано во соработка со училиштата од општина Аеродром.

Секојдневно стотици семејства го посетуваат Капитол мол. Тие уживаат во уникатниот концепт на центарот кој овозможува активности за секој. На последниот спрат најмалите може да си играат, а само еден ескалатор подолу за нив може да се најде совршеното парче облека, како и квалитетна спортска опрема, 1ви спрат е местото каде младите, родителите и тинејџерите го дополнуваат својот стил, се подготвуваат за на училиште или работа, а на приземје има вистинска разновидност, од подароци за најмалите, уникатни охридски бисери, до места за кафе и вкусна храна.

Со приближувањето на првиот училишен ден Капитол мол одлучи да се впушти во уште еден интересен предизвик за своите посетители. Затоа во соработка со Kids Park, 4Bowling, Просветно дело, Кали, dm, ДНА Анни фарм и Делта Ароматик објави награден предизвик кој пријатно ќе го изненади целото семејство за првиот училишен ден на најмалите.

Родителите кои сакаат да бидат дел од овој фото предизвик треба:

– да испратат слика од своето најмило како се подготвуваат за првиот школски ден по порака/инбокс до Фејсбук фан страната на Капитол мол (https://www.facebook.com/capitolmall/),

– за одреден период Капитол мол ќе објави селекција од најинтересните добиени фотографии во посебен албум,

5. учесници кои ќе имаат најмногу лајкови ќе добијат подароци

Во Капитол мол секој може да го најде своето омилено катче и да купува со уживање и супер попусти!

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...