Од хартија се прават чудесни модели: Прашајте ја 4-годишната Мејхем!

Добро, не само од хартија, потребно е и лепило, а може да се додаде и некој детал кој ви се наоѓа дома, при рака. И чудесните креации се создадени!

d14Енџи Кејсер и нејзината 4-годишна ќерка Мејхем докажаа дека хартијата никогаш не излегува од мода. Мајката и ќерката започнаа со мал уметнички проект за да докажат какви се креации можат да се направат од хартија и набргу станаа вистинска модна сензација.

d1Тие креираат секакви фустани од хартија, од оние актуелните од црвениот ќилим на Оскарите до онакви какви што носат принцезите на Дизни.

Прекрасно!

d2d3d4d5d10d9d8d7d6d11d12d13

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...