Од класичен до бунтовен џинс: Есенската H&M – Деним колекција воодушевува

„Кој прв до девојката – негова е!“.

HM4

Веќе е јасно, тексасот никогаш нема да излезе од мода. Но вистинските среќници оваа есен би можеле да дојдат до едно исклучително парче џинс.

Најважно за едни фармерки е да изгледаат на вас како да се скроени токму по ваша мерка, да ги потенцираат но не и да ги прошират облините, и да – во тоа парче џинс задникот да изгледа совршено!

HM2

HM3

Ограничената колекција на Деним за H&M ќе биде пуштена во продажба на 2-ри октомври. Линијата вклучува од класичен до бунтовен џинс за девојки, мажи и деца.

 

 

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...