Од косата премина на облеката: Во тренд се омбре фустаните, марамите и модните додатоци

Омбре стилот веќе не важи само за косата…

Моделот Мајалка облечена во омбре фустан Барбери На Вог Париз Фондејш Гала.

Моделот Мајалка облечена во омбре фустан „Барбери“ на Вог Париз Фондејш Гала.

Постепеното нијансирање од една нијанса на боја во друга до неодамна беше тренд во боењето на косата и ноктите, но сега сме сведоци како омбре-стилот премина и на облеката.

Џулијан Мур на црвениот тепих на Златен Глубус облечена во омбре фустан од Живанши

Џулијан Мур на црвениот тепих на Златен Глубус облечена во омбре фустан од Живанши

Ели Сааб и Барбери се само две од модните куќи кои го форсираат омбре-стилот, а Џулијан Мур, Лили Колинс и Наоми Кемпбел се само едни од ѕвездите кои го распространија овој тренд на црвените ќилими.

Синтија Роули во впечатливи омбре панталони на CFDA Fashion Awards

Синтија Роули во впечатливи омбре панталони на CFDA Fashion Awards

Оливија Палермо на лондонската модна недела во Барбери фустан и марама

Оливија Палермо на лондонската модна недела во Барбери фустан и марама

Елизабет Бенкс во креација на Ели Сааб

Елизабет Бенкс во креација на Ели Сааб

Лена Данам во Џанбатиста Вали на доделувањето на Еми наградите

Лена Данам во Џанбатиста Вали на доделувањето на Еми наградите

Џесика Алба

Џесика Алба

Лили Колинс во Ели Сааб на римскиот филмски фестивал

Лили Колинс во Ели Сааб на римскиот филмски фестивал

Хилари Свонк во Ели Сааб

Хилари Свонк во Ели Сааб

Наоми во Барбери

Наоми во Барбери

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...