Од Lancôme ни доаѓа нов парфем, Idôle

По седум години, Lancôme ни носи нов парфем насловен Idôle.

Шишенцето на парфемот има дебелина од само 15 мм, а дело е на познатиот архитект Чафик Газми.

Парфемот е цветен, со доминантни ноти од мошус, бергамот, крушка, шпански јасмин и француски рози.

Idôle е достапен во неколку шишенца кои можат да се (до)полнат, од 25, 50 и 75 мл.

Idôle доаѓа во парфимериите на 22 август 2019.

x

Check Also

Мултиколор е новиот тренд на нокти, Рита Ора и Кристин Стјуарт веќе го носат

Глумицата Кристин Стјуарт на настанот Metiers d’Art на Chanel, се појави со ...