Од модната писта на улиците: Тие обични девојчиња, манекенки!

На модната писта изгледаат сериозно, со многу шминка, во скапи креации, со средени фризури, на високи потпетици…Но, зад таа маска стојат нежни лица, телесни градби на девојченца кое едвај ја пречекориле својата 18-та година од животот (некои веројатно и уште помлади), весели средношколки кои најчесто носат џинс со маичка и патики на нозете.

nj15

Би ги преполнале оние вамп убавици кога се надвор од работното место?

Можеби, единствено по висината, виткоста и долгите нозе.

nj22

Како изгледаат манекенките од модните писти на актуелната Модна недела Њујорк, на улиците. Проверете во галеријата.

x

Check Also

Листа на желби: Карирани чевли од BERSHKA за есен 2018

Карираните материјали и принтови остануваат актуелни и оваа есен. BERSHKA во есенската ...