Тренд од модните писти – дизајнерски патики

Веќе пишувавме за трендот на модните писти од минатата година кога се најавуваа колекциите за оваа пролет и кога повеќе дизајнери ги заменија елегантните високи потпетици со патики!

И, патиките оваа пролет се носат во секаква комбинација.

А направивме избор од неколку најпознати дизајнерски модели на патики.

Моделите се прекрасни, а квалитетот во согласност со брендовите –  исклучително висок. Сепак, цените се повисоки од цените на познатите спортски марки и се движат од 500 до 1000 долари.

Кој е вашиот фаворит?

 

 

А еве и неколку модели за невестите кои не сакаат да носат високи потпетици

 

Невестински патики од Џими Чу

Невестински патики од Џими Чу

 

bride-sneakers-givenchy

Живанши

 

Ѓузепе Занoти -невестински патики од 1350$

Ѓузепе Занoти -невестински патики од 1350$

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10. до 16. август): Нови можности за Лавовите, незаборавни денови за Раковите, среќни средби за Девиците

Оваа недела планетата Меркур ќе заблеска во знакот на Лав, подготвена да ...