Од црвениот тепих на Еми наградите 2017

Гламур, елеганција и сексапилност не недостигаше ни годинава на црвениот тепих на доделувањето на наградите Еми. Врвните модни креатори повторно ги покажаа своите умешности за креации, макси фустани, раскошни материјали, длабоки деколтеа.., но не изостануваа и трендовски силни бои (црвената, розова и портокаловата), плишот, карнерите, и се разбира – тантелата.

Џејн Фонда во креација на Брендон Максвел

Меѓу успешните и помалку успешните креации, подеднакво доминираа и класичните фустани кои не знаат за утка, особено оние со потпис на Шанел и на Диор.

Никол Кидамн во Келвин Клајн

Кој како беше дотеран на црвениот тепих, погледнете во фотогалеријата.

x

Check Also

Меган Маркл против Кејт Мидлтон: Сасекс го победи Кембриџ на Инстаграм

Принцот Хари и поранешната актерка, кои управуваат со сметката на „Сасекс Ројал“, ...