Одбележување на 25-годишнината од хитот Макарена во хациендата на нејзините автори – ноќевање и обука за танц за само 25 евра

За да ја прослави 25-годишнината од хитот, Airbnb нуди две ноќевања и престој со специјална цена во вилата на Лос дел Рио, авторите на песната „Макарена“. Помеѓу часовите за караоке и готвење, ќе се игра и славниот танц.

Летото 1996 година имаше само една, единствена, непобедлива фраза, која сè уште се игра и танцува во дискотеките: Макарена.

На првата позиција на топ листите во над 30 земји, вклучително и САД, оваа песна – родена од влијанието на Бразилците во гетата на Рио де Жанеиро и предложена на американскиот и европскиот пазар во комерцијална верзија – беше и се карактеризира со еден вид едноставна групна кореографија, која сите родени во седумдесеттите / осумдесеттите години ја знаат совршено (погледнете во видеото подолу).

 

Сега, по повод 25-годишнината од хитот што го натера светот да танцува под неговите ритмички ноти, на Airbnb е можно да се резервира прекрасната хациенда на нејзините автори, дуото Лос дел Рио.

За да го прослават четвртиот век од нивниот најпознат хит, Лос дел Рио ќе ги пречекаат гостите на две ноќевања по специјална цена од само 25 евра за една ноќ (за целата вила), и ќе сподели со нив неколку совети како да пееат и танцуваат на нивниот хит.

Вилата е прекрасна, се карактеризира со типични внатрешни декорации на Андалузија и базен поставен во сончева градина, што ќе им понуди на гостите можност да се дружат со двете живи легенди на попот, меѓу пријатните простории со севилјанска душа. Покрај тоа, благодарение на пристапот до приватна просторија за караоке и присуството на шпански гитари, гостите ќе можат да станат музичари за еден ден, да пеат и танцуваат на нивната омилена музика од 90-тите години.

Вилата се наоѓа во Андалузија, близу Севилја, и ја користи музичкото дуо за одмор и релаксација, но и за инспирација за  создавање на нивната музика.

Резервациите за двоноќевање, почнувајќи од 3 август 2021 година, ќе бидат отворени од 28 јуни во 16:00 часот на airbnb.com/macarena.

x

Check Also

ГАЛИЧКА СВАДБА 2021: Автентичната традиција продолжува

По пауза од една година поради ковид-19 пандемијата, претстојниот викенд продолжува традицијата на ...