Октомвриската кампања на Манго ја слави модата од 80-те години

Октомвриската кампања на Манго е возбудливо патување низ кое не водат моделите Грејс Харзел и Шелби Хејс. Кампањата е снимена во Лос Анџелес, Калифорнија.

mg8

Новата колекција го носи духот на панк-стилот и модните инспирации од 80-те години.

Крзнени јакнички, карирани панталони со патенти, палта со „машки“ раменици, кожени мини здолништа и мрежасти чорапи – навистина прекрасни миксови!

mg5

mg6

mg3

mg2

mg4

x

Check Also

Топ 8 модели на кожени панталони од популарните модни марки

Еден од најголемите хитови на оваа есен/зима се панталоните од кожа или ...