Омбре усни

Доколку немате полни усни ала Анџелина Џоли, овој мејк – ап тренд е вистинскиот избор за вас. Тајната на омбре сензуалните усни е во начинот на нанесување на карминот.

04lp

На краевите на усните внимателно се нанесува посилна нијанса на кармин која постепепо избледува со вашето движење на четката кон средишниот дел на вашите усни. Со овој трик вашите усни ќе добијат природен волумен и специфичен изглед.

09lp naslovna

Покрај трикот со четкичката може да се обидете и со две нијанси на кармин. На горната усна нанесете посветла нијанса на розов кармин, а на долната усна нанесете потемна розова нијанса на кармин или сосема друга боја и повторно ќе добиете поголем волумен на вашите усни.

14lp naslovna

Омбре магијата може да биде и комбинација од три топли нијанси на кармин. Започнете со нежно розова нијанса со која ќе ги обоите врвовите на горната усна, а потоа продолжете со нанесување на темно црвена нијанса на кармин.

10lp

Откако внимателно ќе ги нанесете розовиот и црвениот кармин, долната усна обојте ја со цитрусна портокалова нијанса и ќе бидете воодушевени од волуменот и сензуалниот изглед на вашите усните.

02lp

Омбре усни може да креирате и сами доколку се одлучите за некоја поедноставна варијанта и секако доколку користите професионален кармин, а доколку сакате професионални омбре усни обратете се кај професионален мејк – ап артист и вашите усни ќе бидат најбакнуваните усни ова лето.

15lp

 

М.Р.

x

Check Also

Волшебство во градот од 4 до 31 декември – Новогодишен забавен базар во Skopje City Mall, ви ја носиме ПРОГРАМАТА

Конечно, дојде месецот во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави ...