Original Marines со нова линија „New Born“ наменета за новороденчиња

Во брендираната продавница Original Marines лоцирана во Скопје Сити Мол пристигна новата линија „New Born“ наменета за новороденчиња.

Линијата содржи пет колекции на неопходни производи за нега на најмалите – од производи за капење и хигиена на новороденчето до дневна облека пријатна за носење и облека за спиење.

Акцентот е на практичноста и врвните материјали кои се 100 отсто памук, без вештачки бои и метали.

Благодарение на производите на „New Born“ сега може безгрижно да уживаме во првите заеднички денови со оние кои најмногу ни значат.

Се гледаме во Original Marines!

 

x

Check Also

Нова колекција во Original Marines, нема изненадувања – најдобри се!

Во продавниците на Original Marines пристигна новата колекција. Претпоставувате веќе? Најдобри се. ...