Оскари: 10 најубаво облечени дами на црвениот ќилим

Овие глумици не импресионираа со модниот избор.

Кејт Бланшет во Армани Прајв

Кејт Бланшет во Армани Прајв

На традиционалната ноќ на Оскарите повторно ги видовме најновите модни трендови.  Познатите холивудски дами блеснаа на црвениот ќилим, а на нивните долготрајни „ритуали“ за дотерување не им попречи ни дождот.

Еве ја нашата топ 10 листа за најубаво облечени глумици.

Сандра Булок во креација Александар Мек Квин

Сандра Булок во креација Александар Мек Квин

 

Мерил Стрип во Ланвин

Мерил Стрип во Ланвин

Олга Куриленко во дизајн на Сузи А. Камерон

Олга Куриленко во дизајн на Сузи А. Камерон

Шарлиз Терон во Диор

Шарлиз Терон во Диор

 

Кејт Хадсон во Версаче

Кејт Хадсон во Версаче

 

Џенифер Лоренс во Диор

Џенифер Лоренс во Диор

Еми Адамс во Гучи

Еми Адамс во Гучи

 

Анџелина Џоли во Ели Сааб

Анџелина Џоли во Ели Сааб

Лупита Нионго во Прада

Лупита Нионго во Прада

 

 

 

 

 

x

Check Also

Опра Винфри донираше 10 милиони долари за сиромашните и гладните

Славната водителка Опра Винфри објави дека донира 10 милиони долари за да ...