Оскари 2018: Тифани Хадиш на сцената со папучки UGG

Американската комичарка Тифани Хадиш го зеде вниманието со неколјку модни изјави на сцената на Оскарите 2018.

Облечена во раскошен бел фустан со впечатлив шлиц, глумицата ја надополни модната комбинација со кожени кафени папучки исполнети со волна, од популарната марка Ugg.

Кој направил слично нешто на најелитниот холивудски настан на годината?

Додека модните фанатици сеуште се поделени на оние кои ги сакаат моделите од UGG, и оние кои не ги сакаат, Хадиш јавно се согласи дека не смее да се негира удобност што тие ја обезбедуваат и дека благодарение на UGG си ги одмори нозете.

x

Check Also

Коронавирус го блокираше Том Круз во Венеција, каде се снима „Невозможна мисија“

Американскиот глумец Том Круз е во Венеција каде го снима седмиот дел ...