Оскари 2019: Овие 3 фустани кои ги носеа ѕвездите се достапни во „онлајн“ продажба

Ако некогаш сте си помислиле дека би сакале да облечете еден фустан како оние од Ноќта на Оскарите, а имате буџет за тоа (од околу 7 илјади – 8 илјади евара), сега имате и можност да си купите ист таков фустан.

Додека дел од ѕвездите на Ноќта на Оскарите носат тоалети кои им ги предлагаат (и подаруваат) самите светски дизајнери и дизајнерски куќи, некои ѕвезди се облекуваат на „своја рака“, односно сами си купуваат фустан.

Овојпат тоа го направија глумицата Сара Полсон, Данаи Гурира и Марина де Тавира.

Сара Полсон

Изборот на Сара Полсон беше црвен фустан од Брендон Максвел. Достапен е во „онлајн“ продажба на Мода Операнди по цена од 8.388 евра.

Брендон Максвел, 8.388 евра

Ако преферирате златна нијанса, златен фустан од Брок Колекшн носеше Данаи Гурира. Достапен е во продажба на Мода Операнди по цена од 6.990 евра.

Данаи Гурира

Брок Колекшн, 6.990

Класичен оскаровски фустан во силна црвена боја носеше Марина де Тавира, мексиканса глумица позната по улогата во филмот „Roma“. Фустанот на де Тавира е од J.Mendel. Достапен е во продажба по цена од 8.382 евра.

Марина де Тавира

J.Mendel, 8.382 евра

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...