Оскари 2019: Што носеа ѕвездите на црвениот тепих (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Се случи моментот кој сите го очекуваа – доделувањето на наградите на Академијата на филмски уметности и науки, односно Оскари, се одржа по 91-ви пат.

Иако годинава немаше класичен водител на програмата, сите очи беа насочени кон големите ѕвезди кои прошетаа на црвениот тепих. Меѓу последните пристигна Лејди Гага, за кои многумина претпоставуваа дека ќе биде ѕвезда. Со оглед на тоа дека неодамна ја раскина веридбата, пред фотографите позираше сама.

Лејди Гага

Нејзиниот партнер од филмот Ѕвездата е родена, Бредли Купер, на ноќта на Оскарите пристигна со сопругата, рускиот топ модел Ирина Шаик.

Бредли Купер и Ирина Шаик

Во преубави креации се појавија и Џенифер Лопез, Еми Адамс, Шарлиз Терон, Џенифер Хадсон, Ешли Грем, и многу други.

Погледнете што носеа ѕвездите.

x

Check Also

Супермоделите на едно место: Погледнете го календарот на Карин Ројтфелд

Најбараните супермодели се собраа на едно место за да позираат за Календарот ...