Оскаровиот фустан на Лупита Нионго е украден

Белиот фустан со потпис на Келвин Клајн кој Лупита Нионго го носеше на црвениот тепих на ноќта на оскарите е украден од нејзината хотелска соба.

lu1

Фустанот беше уметничко дело, создаден од 6.000 рачно везени бисери, а проценет е дека вреди 150 илјади долари.

Полицијата се уште се обидува да је реши мистеријата како исчезнал скапоцениот фустан од собата на Нионго во вторникот меѓу 8 и 9 часот.

x

Check Also

Меган Маркл против Кејт Мидлтон: Сасекс го победи Кембриџ на Инстаграм

Принцот Хари и поранешната актерка, кои управуваат со сметката на „Сасекс Ројал“, ...