Основни модни парчиња од & Other Stories совршени за пролет 2020: Едноставноста и практичноста го имаат главниот збор!

& Other Stories за новата колекција зема инспирација од скандинавскиот стил препознатлив по чистите линии, едноставноста и пеактичноста. 

Колекцијата е дизајнирана за секојдневни излегувања. Предност имаат фустаните-кошули, или на преклоп, практични за носење. Фармерките се женствени, со висок струк, во потемна тексас нијанса. Палетата на бои ги вклучува неутралните нијанси, белата, беж и црната кои се наједноставни за модни комбинирања со другите парчиња облека и чевлите. Од модните додатоци – мачкастите рамки на очилата за сонце и едноставните сандали со мала полна потпетица го имаат главниот збор. Во продолжение, инспирирајте се од новите модни изгледи на & Other Stories.

& Other Stories Topstitched Utility Shirt Dress in Beige $99
Кошула фустан од органски памук, пријатен за носење во потоплите денови.
& Other Stories Fitted Button Wrap Mini Dress $99
Едноставно мини фустанче со впечатлив детал – странични копчиња. 
& Other Stories Duo Strap Leather Heeled Sandals in Blue $99
Сандали со полна потпетица висока 2,5 см. 
& Other Stories Printed Knot Belted Midi Dress in Graphic $119
Лелеаво фустанче со графички принт, асиметричен крој и ракави со 3/4 должина. 

& Other Stories Voluminous Puff Sleeve Mini Dress $99
Мини фустанче со класичен А-крој и трендовски „паф“ ракави. 
& Other Stories Cat Eye Sunglasses in Black $39
Ретро очила за сонце со мачкасти рамки. 
& Other Stories Cupro Blend Relaxed Fit Shirt in White $89
Фармерки во потемна нијанса, со висок струк, кој се носат во комбинација со едноставна бела кошула. 
x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...