& OTHER STORIES го форсира трендот на „паф“ ракави (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарната модна марка особено меѓу помладите & OTHER STORIES ја лансираше колекцијата пролет/лето 2020.

Акцентот е на шик моделите на мини фустани, долгите фустани и комбинезонките.

Од палетата на бои доминираат минт-зелената, виолетовата и белата нијанса.

Роматичните паф ракави се во тренд, ремените и флоралните принтови.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

& Other Stories Belted Puff Sleeve Mini Dress $129
Во тренд се фустанчињата со мини должина со паф ракави.
& Other Stories Cropped Tweed Jacket $129 & Belted Tweed Mini Skirt $79
Останете шик со овој костум – мини сукња и сако
& Other Stories Printed Puff Sleeve Midi Wrap Dress in Green Florals $99
Долг фустан во минт зелена нијанса со бел ситен флорален принт и романтични ракави. 
& Other Stories Belted Sweetheart Neckline Midi Dress $99
 Бел тексас со нагласени ракави, ремен и џебови. 
& Other Stories Puff Shoulder Crepe Midi Dress in Lilac Floral $119
Романтичен фустан со макси должина, цветен принт и паф ракави. 
& Other Stories Organic Cotton Denim Jumpsuit $129
Бидете шик во комбинезонки во нијанса на фстак, дизајнирани од одржлив тексас. 

x

Check Also

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на ...