& Other Stories им даде предност на пастелните нијанси

Без разлика на сезоната, пастелните нијанси се секогаш во тренд.

Модната марка  & Other Stories за жешкиот месец август ни носи колекција во која доминираат пастелните нијани. Акцентот е на романтичните модни парчиња, пред се, миди фустани со цветен принт, украсени со карнери, но тука се и маичките во пастелни тонови кои одлично се комбинираат со светли фармерки.

Од пастелните тонови пак, доминираат виолетовата, розовата и цитрон жолтата нијанса.

x

Check Also

Топ 8 модели на кожени панталони од популарните модни марки

Еден од најголемите хитови на оваа есен/зима се панталоните од кожа или ...