& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на модната марка & Other Stories за пред-летната сезона 2021.

& Other Stories нуди дизајни носливи пред летото 2021 година за сончевите денови. Акцентот е на фустаните со набразни ракави како и фустаните со гол грб и плетените здолништа.

Палета на бои вклучува нијанси од чоколадо-кафеава, беж допастелно-розова. Квадратните рамки на очила за сонце се враќаат во тренд и го комплетираат модерниот изглед.

Ако ги сакате принтовите, тука се и фустаните со апстрактни мотиви –  еден од начините да ја разубавите вашата гардероба.

Во продолжение откријте повеќе дизајни инспирирани од Лос Анџелес.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...