&Other Stories лансираше „еко-френдли“ модни парчиња

Модната марка &Other Stories лансираше колекција за лето 2019, дизајнирана од еколошки материјали.

Кампањата е насловена „Ода на океанот“. Фокусот е на рециклираните материјали и органскиот памук за лесните и носливи модели.

Неутралните нијанси доминираат, како белата и сивата. Колекцијата содржи кошули, фустани, бермуди и комбинезони.

 

x

Check Also

Кендал Џенер е ѕвезда на новата кампања на Liu Jo

За колекцијата пролет/лето 2020 на италијанската популарна модна марка Liu Jo, главна ѕвезда ...