& Other Stories со нова колекција инспирирана од Лос Анџелес

Дизајнерите на модната марка  & Other Stories, инспирирани од стилот на Лос Анџелес, нудат дизајни совршени за пред летото 2021 година, односно за умерено сончевите денови.

Во колекцијата доминираат лесните фустачиња со нагласени ракави и плетенит модели. Палета на бои е од чоколадо-кафеава, беж тонови и пастелно-розова боја. Квадратните очила за сонце го комплетираат изгледот.

x

Check Also

Mango Committed 2021, колекција дизајнирана за пролет/лето со еко-материјали

Моделката Фелис Ноурдхоф позира за колекцијата на Манго за сезоната пролет/лето 2021. ...