Отворањето на новата продавница на M∙A∙C ги наполни ходниците во Skopje City Mall

 

Денес во Skopje City Mall започна со работа новата продавница од светски познатиот бренд за професионална шминка и козметички производи, M∙A∙C.

Долги редици на посетители чекаа за прв пат да се отворат вратите и да купат некој од нивните најпосакувани производи.

По повод отворањето, M∙A∙C имаше и специјално изненадување за своите купувачи: првите 200 луѓе кои што купија производ од нивната продавница, го добија на подарок најпродаваниот производ M∙A∙C Retro Matte Lipstick.

x

Check Also

Поглед на новата спортска колекција од Guess

Моделката Натали Роузер позира во новата кампања на спортска облека Guess за ...