Ова е хит фустанче од ZARA, на Инстаграм е ѕвезда

Розовото фустанче од новата колекција на Zara стана хит на Инстаграм. И воопшто не е чудно има пристапна цена и совршена пролетна нијанса.

Ги сакаме класиците, но можеме и малку нешто поинакво да облечеме. Ова екстравагантно фустанче има интересен крој, а одлично „стои“ на сите видови градба на телото и ги маскира сите недостатоци, а ги истакнува нозете.

И бојата е преслатка и впечатлива. Футанот има прилично длабоко деколте, но лесно можете да го прилагодите со помош на врвцата.

x

Check Also

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на ...