Ова е најбараната сукња од MANGO за пролет 2019

Преубавата сатенска плисирана сукња е најбарано модно парче од пролетната колекција на Манго.

Плисираните сукњи се „маст хев“ за сезоната на потопли денови, па не чуди што ваквите убави модели се распродаваат веднаш. Прекрасен сатенски модел на плисирана миди сукња има Манго во својата Парти колекција. Може да се најде во повеќе нијанси, а најбарана е нежнорозовата.

Комбинирајте ја со нежни сандали, а за тотален шик изглед – и со кошула во иста нијанса од колекцијата на Манго.

x

Check Also

Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола

Вашиот омилен протугалски бренд за асесоари Parfois – поблиску до вас! Сега, со ...