Ова е најпосакуваниот базен во Европа

Базенот наречен лебдечки, кој припаѓа на хотелот Тремецо на езерото Комо во Италија, е сон за сите оние кои сакаат да уживаат во слатка вода под отворено небо. Погледот на планината Гриња оттука е неверојатен.

Базенот наречен WOW (Water on Water) е придружен со идилична песочна плажа, на која може да се сончате, но и да уживате во понудата на бројни алкохолни и безалкохолни коктели. Бањањето во овој извонреден базен е привилегија само на гостите на хотелот.

WOW

Интересно е да се спомне дека WOW базенот е еден од трите базени на хотелот. Во Тремецо може да се ужива и во базенот Flower кој е во состав на хотелската градина, а водата се одржува на 28 степени целзиусови.

Flower

На располагање за гостите е и третиот базен наречен Т Спа-бесконечен базен, кој пак е во составот на велнес центарот и кадешто водата е секогаш 35 степени целзиусови.

T spa

Хотелот Тремецо се наоѓа во истоимената населба на пет минути од пристаништето Каденабја од каде може да се изнајмат јахти за да пловите по езерото Комо. Хотелот постои веќе над 100 години, во сопственост на семејството Гандола.

x

Check Also

ГАЛИЧКА СВАДБА 2021: Автентичната традиција продолжува

По пауза од една година поради ковид-19 пандемијата, претстојниот викенд продолжува традицијата на ...