Ова е најпосакуваниот двосед од новата колекција на IKEA

Новата колекција на Икеа донесе низа на интересни парчиња мебел. А бидејќи дизајнерите на Икеа настојуваат да ги задоволат и вкусовите на младите, колекцијата има ѕвезда – двоседот наречен Матсбо.

Двоседот има беж подлога украсена со шари во црвена розова, бела, жолта, сива и сина боја. Дизајнот е едноставен, со метални „нозе“ што го прави лесно прилагодлив за различни простори.

Предноста е и во тоа што навлаката може да се „симне“ и да се испере во машина за перење, додека шарите имаат отпорност на бледеење. Двоседот е со ширина 180 см, а се продава со 10годишна гаранција.

 

x

Check Also

Отворена е новата поставка на изложбата “Скопје, одново” во МСУ – Скопје

Од денеска, 14 октомври, посетителите на Музејот на современата уметност – Скопје ...