Ова е најпродаваниот есенски фустан од ZARA

Станува збор за нов модел на кошула фустан кој е наследник на летниот бестселер – кошула фустан со риги, само што овојпат тој не во црвена туку во сина боја.

Најпродаваното модно парче од колекцијата пролет/лето 2017 години од Зара, кошула фустанот со црвени и бели риги, со врзување околу струкот, доби свој „двојник“ за есенските денови и веднаш стана хит на социјалните мрежи. Доколку не успеавте да стигнете до црвено-белиот бестселер на Зара, еве шанса да си го набавите навреме сино-белиот.

Комбинирајте го со трендовските црвени -чорапа чизми.

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...