Ова се најбараните сандали од ZARA за пролет/лето 2019

Отворени и едноставни, сандалите со висока потпетица од Зара се најбарани за сесозната пролет/лето 2019.

Како украс на сандалите е ремчето колу глуждот. Софистицираниот дизајн ги прави сандалите едноставни за различни модни комбинирања, одлично стојат и со панталони и со фустан.

Достапни се во продажба во класичните црна и бела боја, додека од црната нијанса има и модел со дискретен змијски принт. Интересно е што на овие сандали е отворена можноста за додавање на повеќе ремчиња кои може да се врзат над глуждот.

За сите љубителки на елеганцијата и високите потпетици, еве идеа за шопинг.

x

Check Also

Папаз во Сараево пречекан со голем аплауз за модната ревија од лимитираната колекција Три

Македонскиот моден дизајнер Папаз предизвика големо внимание во Сараево со неговата луксузна ...