Ова се најфраерските чизми за есенската сезона, од Mango се!

Додека се уште уживаме во летните денови, „фрламе“ поглед на есенските модни парчиња од „хај стрит“ понудата.

Кога сме кај обувките, поточно чизмите, за сега, нема ништо толку попривлечно од „каубојските“ чизми кои ги најдовме во понудата на Манго, и кои први ги забележуваме на нашата шопинг листа на желби.

Веруваме дека токму овие чизми ќе ја обележат сезоната на постудени денови.

Чизмите се дизајнирани од говедска кожа, а украсени со „анимал“ принт.

Достапни се во продажба во Манго, како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...