Виа Монтенаполеоне во Милано

Ова се најскапите улици за шопинг во светот

Миланската позната шопинг улица Виа Монтенаполеоне (13.500 евра за квадратен метар) е на петтото место на листата на улици со најскап шопинг. Истражувањето го направи Cushman & Wakefield. 

На првото место како најскапа улица за шопинг во свет е Козуи Беј во Хонг Конг. Бутик тука чини 24 илјади евра за квадратен метар.  Втора на листата е њујоршката 5-та Авенија (20 илјади евра за квадратен метар), а трета е лондонската Њу Бонд стрит (16.000 евра). По неа следува париската Шанз-Елизе (13.900 евра).

 

x

Check Also

Подарете на најблиските патување во Швајцарија сo Revalid®  

Предновогодишната еуфорија наскоро започнува и во нашата земја. На најблиските секогаш размислуваме ...