Оваа супа треба да ја пробаат сите кои не сакаат да пијат антибиотици

Оваа супа треба да ја пробаат сите кои не сакаат да пијат антибиотици, а особено оние
кои со нивна претерана употреба си нанеле повеќе штета на организмот отколку
корист.

Потребни состојки:

50-тина чешниња лук или околу 5 главици добро излупени и исчистени
2 лажички путер
2 лажички маслиново масло
2 поголеми главици исецкан модар кромид
1 лажичка ситно исецкана свежа мајчина душичка
1,5 литар бистра пилешка супа
1 врзоп свеж магдонос исецкан
3 шолји стар леб исецкан на коцки
1 шолја за кафе кисела павлака

Чешнињата лук исечкани на третини полијте ги со маслиново масло, затворете ги во
алуминиумска фолија и печете ги во загреана рерна на 180 степени околу 90 мин. Потоа
извадете ги и оставете да се оладат.

Во меѓувреме загрејте 2 лажички маслиново масло со 2 лажички путер и ставете го
кромидот да се динста десетина минути. Печениот лук од фолијата со целата
течност додајте ги во супата со мајчината дучичка и магдоносот. Измешајте убаво и потоа
додајте ги коцките леб. На тивок оган оставете се да се крчка 5 минути додека лебот да
омекне. Потоа целата смеса ставете ја во блендер и измешајте ја додека не стане
кремаста па вратете ја во лонецот и додајте ја павлаката и малку сол. Супата е спремна
а ќе ви помогне во борбата против грип, настинка воспалено уво.

x

Check Also

ОУ „Григор Прличев“ од Охрид со поддршка на Халкбанк доби сензорна градина наменета за ученици со попреченост  

Основното училиште „Григор Прличев“ во Охрид, ја доби првата сензорна градина во ...