Оваа венчаница на Диор е работена 5 месеци…

Диор е една од оние модни куќи која е одлична во се, од фустани за црвените килими до неверојатни ready-to-wear изгледи, фантастични козметички производи па до венчаници. Перфекцијата Диор уште еднаш ја покажа со новата венчаница дизајнирана за една кинеска актерка.

ven 7

Свадбата чинела цели 43 милиони долари, а се случувала во Шангајскиот изложбен центар. Бројот на гостите е непознат, ама затоа пак долго ќе се зборува за венчаницата која ја носеше Кими.

ven 6

Од Диор велат дека за изработка на оваа венчаница им биле потребни пет месеци, а биле организирани две проби со невестата. Особено време било потрошено на везот, копчињата и ракавите.

Погледнете одблизу како е работена.

ven 4

ven 1

ven 5

ven 2

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10. до 16. август): Нови можности за Лавовите, незаборавни денови за Раковите, среќни средби за Девиците

Оваа недела планетата Меркур ќе заблеска во знакот на Лав, подготвена да ...