Oysho ги облече полничките модели во новата колекција на долна облека

Популарната марка за долна облека Oysho ја претстави новата колекција ангажирајќи „плус сајз“ модели.

Со новата кампања Oysho ги охрабри жените да се чувствуваат убаво во своето тело кога купуваат долна облека, наместо да бидат разочарани што во неа не изгледаат онака како што изгледаат слабите (и фотошопирани) манекенки кои ни се насмевнуваат од рекламните спотови и модните списанија.

Според Oysho, секоја жена може да изгледа многу секси во долната облека која ја носи.

 

x

Check Also

Голема забава за 3тиот роденден на Скопје Мериот хотел

 Со голема прослава, бројни гости и креативен концепт што нудеше многу забава, ...