П.С.Фешн ја претстави летната колекција на аксесоари и костуми за капење

На базенот Аеродром во Скопје модната марка П.С Фешн преку ревија ги претстави новите трендови за ова лето.

DCIM100GOPRO

„Со ова покажавме дека П.С.Фешн е вистински трендсетер на македонскиот пазар. Брендот има голем број пријатели кои го поддржуваат и без кои немаше да биде на ова ниво каде што е во моментов. Нашата определба е да шириме модна култура, да ги предизвикуваме дамите да ги следат светските модни трендови и едноставно да носат стилски парчиња кои П.С.Фешн со задоволство ги креира за нив”, рече Марија Михаилова, генерален менаџер на П.С.Фешн Македонија.

DCIM100GOPRO

ps999

ps771

ps199

ps90

ps89

ps00

Ревијата заврши со подводно фотографирање на моделите кои ги носеа летните костими за капење на П.С.Фешн.

DCIM100GOPRO
П.С.Фешн го продолжува трендот на промоција на модните парчиња преку специфични модни ревии. Претставниците на оваа марка најавуваат дека со оваа ревија ќе започне летото исполнето со активности наменети за дамите со цел летната колекција да биде дел од сечија модна комбинација за оваа сезона.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...